POLICJANCI PODSUMOWALI DZIAŁANIA PODCZAS ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Policjanci zakończyli działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. W ciągu 6 dni trwania akcji na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 15 kolizji i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

Długi świąteczny weekend już za nami. Od piątku 22 grudnia do środy 26 grudnia policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Na drogi wyjechało więcej policyjnych patroli. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie dojechać na wigilijną kolację i spokojnie wrócić do swojego domu.

Do głównych zadań funkcjonariuszy należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów.

Szczególną uwagę poświęcili także osobom pieszym. Sprawdzali, czy osoby poruszające się poza teren zabudowanym korzystają z elementów odblaskowych. Przyglądali się również relacjom kierowca – pieszy.

Świąteczny weekend bez wypadków

Jak mówią policjanci, mimo dużej liczby podróżujących ruch na drogach odbywał się płynnie. W długi świąteczny weekend na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

W ciągu 6 dni trwania akcji „Długi Weekend- Boże Narodzenie” ostródzcy funkcjonariusze odnotowali 15 kolizji. W ich ręce trafiło czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich w ogóle nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeci – kierował mimo aktywnego sądowego zakazu. Ostatni z nietrzeźwych kierowców, 19 – letni mieszkaniec powiatu będzie musiał rozstać się ze swoim prawem jazdy. Za popełnione przestępstwo oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Ostróda

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *